Skip to content

Melt Your Hart

Log in Cart

Item added to your cart

View cart
  • A Thousand Dreams

    A Thousand Dreams

    Sale

    A Thousand Dreams

    Regular price $3.75 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $3.75 USD
    Unit price /  per 
    Sale
  • Almond Marzipan

    Almond Marzipan

    Sold out

    Almond Marzipan

    Regular price $3.75 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $3.75 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Aloe and White Lilac

    Aloe and White Lilac

    Sale

    Aloe and White Lilac

    Regular price $3.75 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $3.75 USD
    Unit price /  per 
    Sale
  • Aloe Vera and Cucumber

    Aloe Vera and Cucumber

    Sold out

    Aloe Vera and Cucumber

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Aloha

    Aloha

    Sold out

    Aloha

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Apple and Oak

    Apple and Oak

    Sold out

    Apple and Oak

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Apple Butter Carmel

    Apple Butter Carmel

    Sold out

    Apple Butter Carmel

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Apple Butter Pie

    Apple Butter Pie

    Sold out

    Apple Butter Pie

    Regular price $3.75 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $3.75 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Apple Cinnamon

    Apple Cinnamon

    Apple Cinnamon

    Regular price $4.00 USD
    Regular price Sale price $4.00 USD
    Unit price /  per 
  • Apple Dumplings

    Apple Dumplings

    Sold out

    Apple Dumplings

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Apple Happy Camper Candy

    Apple Happy Camper Candy

    Sale

    Apple Happy Camper Candy

    Regular price $3.75 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $3.75 USD
    Unit price /  per 
    Sale
  • Apple Mango Cider

    Apple Mango Cider

    Sold out

    Apple Mango Cider

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Apple Mango Tango

    Apple Mango Tango

    Sold out

    Apple Mango Tango

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Apple Orchard

    Apple Orchard

    Sold out

    Apple Orchard

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Apple Pecan Pancakes

    Apple Pecan Pancakes

    Apple Pecan Pancakes

    Regular price $3.75 USD
    Regular price Sale price $3.75 USD
    Unit price /  per 
  • Apple Pie

    Apple Pie

    Sold out

    Apple Pie

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • April Clean

    April Clean

    Sold out

    April Clean

    Regular price $3.75 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $3.75 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Aqua Di Gio

    Aqua Di Gio

    Sale

    Aqua Di Gio

    Regular price $3.75 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $3.75 USD
    Unit price /  per 
    Sale
  • Aruba Shores

    Aruba Shores

    Sold out

    Aruba Shores

    Regular price $3.00 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $3.00 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Aspen Winter

    Aspen Winter

    Sold out

    Aspen Winter

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Autumn Eclipse

    Autumn Eclipse

    Sold out

    Autumn Eclipse

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Autumn Woods

    Autumn Woods

    Sold out

    Autumn Woods

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Autumn Wreath (Type)

    Autumn Wreath (Type)

    Sold out

    Autumn Wreath (Type)

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
  • Awapuhi Seaberry

    Awapuhi Seaberry

    Sold out

    Awapuhi Seaberry

    Regular price $4.25 USD
    Regular price $6.00 USD Sale price $4.25 USD
    Unit price /  per 
    Sold out
View all

Welcome and thank you for shopping with Melt Your Hart for all your wax melts needs.

Welcome to Melt Your Hart. Your not only friends your family.

Our wax melts are made of a soy blend. All made here on our little farm.

If you have any questions, please reach out.

Check back weekly because we are always making new scents.

  • Facebook
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Diners Club
  • Discover
  • Google Pay
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Visa
© 2025, Melt Your Hart Powered by Shopify
  • Privacy policy
  • Refund policy
  • Terms of service
  • Shipping policy
  • Contact information
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.